Aktualności:
  

Koncert muzyki cerkiewnej w parafii w Ornecie  (07.09.11)
3 września w parafii pw. św. Mikołaja w Ornecie odbyło się historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy w historii niespełna 700–letniego miasta i prawie 70–letniej historii tej niewielkiej parafii, odbył się koncert muzyki cerkiewnej. Chórem, który za ...   (wiecej ...)


Poświęcenie dzwonów w cerkwi w Bobrownikach  (07.09.11)
4 września w Bobrownikach obchodzono pierwszą rocznicę wyświęcenia cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego, należącej do parafii św. ap. Jana Teologa w Mostowlanach. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie dziewiątej małym poświęceniem wody, które celebrował ...   (wiecej ...)


Arcybiskup Jakub w parafii w Jacznie.   (07.09.11)
4 września w XII niedzielę po święcie Pięćdziesiątnicy, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie. Po nabożeństwie Władyka Jakub poświecił wieńce dożynkowe przyniesi ...   (wiecej ...)


Spotkanie Władyki Jakuba z katechetami  (05.09.11)
5 września JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku molebien w intencji nowego roku szkolnego 2011/12. Podczas nabożeństwa obecni byli katecheci, zarówno duchowni jaki świeccy. Bezpośrednio p ...   (wiecej ...)


Nabożeństwa sprawowane przez JE Arcybiskupa Jakuba   (02.09.11)
1 września JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił w cerkwi pw. św. Ducha w Białymstoku molebien w intencji nowego roku szkolnego 2011/12. Podczas nabożeństwa obecni byli katecheci, nauczyciele i uczniowie białostockich szkół. ...   (wiecej ...)


Obrzęd pogrzebu Bogurodzicy w białostockiej Katedrze św. Mikołaja  (01.09.11)
30 sierpnia w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Jutrznię połączoną z obrzędem pogrzebu Bogurodzicy. Tego dnia na środek białostockiej Katedry wyniesiona została płaszczanica (całun) ...   (wiecej ...)


Święto Zaśnięcia Bogurodzicy   (30.08.11)
28 sierpnia w dniu święta Zaśnięcia Bogurodzicy JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi pw. Zaśnięcia Bogurodzicy w Białymstoku. foto. J. Troc ...   (wiecej ...)


Hierarchowie Greckiego Kościoła Prawosławnego z wizytą w naszej diecezji.   (21.08.11)
W dniach 18 – 21 sierpnia z oficjalna wizytą w Polsce przebywała delegacja greckiego Kościoła prawosławnego na czele z JE Najprzewielebniejszym Metropolitą Werii, Naus i Kampanii Pantelejmonem. Władyce Pantelejmonowi towarzyszyli: JE Najprzewielebniejszy ...   (wiecej ...)


Uroczystości Przemienienia Pańskiego w monasterze pw. św. Marii i Marty na Świętej Górze Grabarce  (21.08.11)
W dniach 18 – 19 sierpnia JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub uczestniczył w uroczystościach poświęconych świętu Przemienienia Pańskiego w klasztorze świętych Marii i Marty na Świętej Górze Grabarce. Monasterskim nabożeństwom p ...   (wiecej ...)


Ikona Matki Bożej „Trójręka” przybyła do monasteru w Wojnowie  (21.08.11)
Kopię ikonę Matki Bożej „Trójręka” żeński monaster w Wojnowie otrzymał w darze ze św. góry Atos. Napisali ją mnisi skitu Burazery, należącego do serbskiego monasteru Chilandar, gdzie znajduje się pierwowzór słynącej cudami ikony z VIII wieku. P ...   (wiecej ...)


   Poprzednie ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Nastepne 
Uwagi prosimy kierować na adres:
Kancelaria Biskupia
ul. Św. Mikołaja 3
15-420 Białystok
tel/fax (085) 742-40-88
email: kancelaria@orthodox.bialystok.pl