Aktualności:
  

Uroczystości w Wasilkowie  (25.07.11)
12 lipca – dzień św.św. ap. ap. Piotra i Pawła – dla parafii w Wasilkowie jest świętem patronów parafialnej świątyni. W tym roku święto miało szczególny charakter, ponieważ w tym dniu proboszcz parafii, ks. Anatol Hajduczenia, uroczyście obchodził ...   (wiecej ...)


Wasilkowskiej Ikony Matki Bożej  (25.07.11)
3 lipca, w jedenastą niedzielę po Święcię Paschy, w parafii pw. św.św. ap. ap. Piotra i Pawła w Wasilkowie odbyły się uroczystości ku czci Wasilkowskiej Ikony Matki Bożej. Uroczystości rozpoczęły się dzień wcześniej nabożeństwem Całonocnego czuwania, któremu ...   (wiecej ...)


Wizytacja Arcybiskupa Jakuba  (25.07.11)
29 czerwca JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub wizytował Parafię Prawosławną pw. św. Jana Teologa w Białymstoku. Władyka zapoznał się z postępami prac budowlanych wizytując budowę domu parafialnego. W spotkaniu uczestniczyli probosz ...   (wiecej ...)


Ruch służbowy  (05.07.11)
- JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub, dekretem nr 70/O/P/2011 zwolnił na własną prośbę z dniem 4 lipca 2011 r. ks. prot. Arkadiusza Zielepuchę ze stanowiska proboszcza Parafii Prawosławnej pw. św. Mikołaja w Gdańsku i składu kleru d ...   (wiecej ...)


JE Arcybiskup Andrzej z Gruzji z wizytą w Białymstoku  (28.06.11)
26 czerwca w drugą niedzielę po święcie Pięćdziesiątnicy, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w Katedrze pw. św. Mikołaja w Białymstoku. w nabożeństwie uczestniczył JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Samtawisi ...   (wiecej ...)


JE Arcybiskup Jakub Doktorem ChAT  (28.06.11)
27 czerwca w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej JE Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego Jakuba nt: "Dogmat chrystologiczny w tekstach liturgicznych św. Jana Damasceńskie ...   (wiecej ...)


Arcybiskup Jakub w monasterze pw. św. Onufrego Wielkiego w Jabłecznej  (27.06.11)
25 czerwca w dniu święta św. Onufrego Wielkiego JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański przebywał z wizytą w Stauropigialnym Męskim Monasterze św. Onufrego Wielkiego w Jabłecznej. Arcybiskup Jakub uczestniczył w nabożeństwie Całonocnego czuwan ...   (wiecej ...)


Molebien z okazji końca roku szkolnego  (27.06.11)
22 czerwca w Katedrze pw. św. Mikołaja w Białymstoku JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański odprawił nabożeństwo dziękczynne. Nabożeństwo sprawowane było z okazji kończącego się roku szkolnego. W świątyni podczas nabożeństwa obecni byli: ...   (wiecej ...)


Święto Białostockiej Ikony Bogurodzicy  (23.06.11)
18 czerwca w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku odbyły się uroczystości poświęcone Białostockiej Ikonie Bogurodzicy. Świątecznemu Całonocnemu czuwaniu w przeddzień święta oraz Boskiej Liturgii w dniu święta przewodniczył JE Najprzwielebniejszy Arcybiskup Biał ...   (wiecej ...)


Święto Wszystkich Świętych w Białymstoku   (20.06.11)
19 czerwca w pierwszą niedzielę po święcie Zesłania Świętego Ducha na Apostołów, Kościół prawosławny czci pamięć Wszystkich Świętych. Tego dnia JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański odprawił Boską Liturgię w parafii pw. Wszystkich Świę ...   (wiecej ...)


   Poprzednie ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Nastepne 
Uwagi prosimy kierować na adres:
Kancelaria Biskupia
ul. Św. Mikołaja 3
15-420 Białystok
tel/fax (085) 742-40-88
email: kancelaria@orthodox.bialystok.pl