Aktualności:
  

Święto parafialne w Samogródzie  (24.07.12)
12 lipca w parafii prawosławnej w Samogródzie miało miejsce modlitewne wspomnienie św. Apostołów Piotra i Pawła – patronów parafii. Świątecznej liturgii przewodniczył ks. prot. Piotr Charytoniuk z Krynek, w asyście przybyłego duchowieństwa. W tym dn ...   (wiecej ...)


Święto Narodzenia Jana Chrzciciela   (24.07.12)
7 lipca w dniu święta Narodzenia św. Jana Chrzciciela, JE Najprzewielebniejszy Biskup Supraski Grzegorze odprawił Boską Liturgię w cerkwi pw. św. Jana Chrzciciela w Grzybowszczyźnie. Władyka Grzegorz dokonał obrzędu poświęcenia zewnętrznej elewacji świątyni. ...   (wiecej ...)


Delegacja PAKP w Grecji  (05.07.12)
W dniach 25 czerwca – 2 lipca z wizytą w Grecji przebywała delegacja Kościoła prawosławnego w Polsce, której przewodniczył JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub. W skład delegacji weszli: ks. mitraci: Jerzy Boreczko, Mikołaj Osta ...   (wiecej ...)


Ks. prot. Włodzimierz Misijuk doktorem teologii  (05.07.12)
Ks. prot. Włodzimierz Misijuk 28 czerwca obronił w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej pracę doktorską pt. „Przewodnictwo duchowe w monastycyzmie prawosławnym. Studium dogmatyczno-ascetyczne.” Ks. prot. Włodzimierz Misijuk jest wikariuszem pa ...   (wiecej ...)


Uroczyste zakończenie roku szkolnego w parafii w Gdańsku  (05.07.12)
24 czerwca w parafii św. Mikołaja w Gdańsku po Liturgii nastąpiło zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Uroczyste nabożeństwo dziękczynne – molebien odprawione zostało przez proboszcza gdańskiej parafii ks. Dariusza Jóźwika. W świątyni obecni byli dziec ...   (wiecej ...)


Święto Wasilkowskiej Ikony Bogurodzicy  (04.07.12)
24 czerwca w jedenastą niedzielę po Wielkanocy w wasilkowskiej parafii przypada święto ku czci Wasilkowskiej Ikony Bogurodzicy. Kult cudownej ikony jest głęboko zakorzeniony wśród tutejszych mieszkańców i zawsze przyciąga do świątyni wielu wiernych. Świąteczne ...   (wiecej ...)


Odszedł ks. mitrat Grzegorz Ostaszewski  (16.06.12)
Dzisiaj, 16 czerwca zmarł nagle ks. mitrat Grzegorz Ostaszewski. Miał 76 lat. Boska Liturgię oraz obrzęd pogrzebu, który odprawi JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub, odbędzie się 18 czerwca (poniedziałek) o godz. 9:00 w cerkwi pw. św ...   (wiecej ...)


Święto Białostockiej Ikony Bogurodzicy  (14.06.12)
14 czerwca w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku odbyły się uroczystości poświęcone Białostockiej Ikonie Bogurodzicy. Świątecznemu Całonocnemu czuwaniu w przeddzień święta oraz Boskiej Liturgii w dniu święta przewodniczył JE Najprzwielebniejszy Arcybiskup Biał ...   (wiecej ...)


Uroczystości w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Braniewie  (14.06.12)
10 czerwca w pierwszą Niedzielę po święcie Pięćdziesiątnicy oraz w dniu święta Męczenników Chełmskich i Podlaskich, JE Najprzewielebniejszy Biskup Supraski Grzegorz odprawił Boską Liturgię w cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego w Braniewie. Przed nabożeństwem ...   (wiecej ...)


Wszystkich Świętych w Białymstoku  (11.06.12)
10 czerwca w pierwszą Niedzielę po święcie Pięćdziesiątnicy oraz w dniu święta Męczeników Chełmskich i Podlaskich, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański odprawił Boską Liturgię w cerkwi pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku. Po zakończonym n ...   (wiecej ...)


   Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Nastepne 
Uwagi prosimy kierować na adres:
Kancelaria Biskupia
ul. Św. Mikołaja 3
15-420 Białystok
tel/fax (085) 742-40-88
email: kancelaria@orthodox.bialystok.pl