Aktualności:
  

Minister Kultury w supraskim Monasterze  (06.06.12)
4 czerwca z wizytą na Podlasiu przebywał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Jednym z punktów wizyty ministra był pobyt w Męskim Monasterze Zwiastowania Bogurodzicy w Supraślu. Przełożony klasztoru JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Bi ...   (wiecej ...)


Drugi dzień święta Pięćdziesiątnicy   (06.06.12)
4 czerwca w drugi dzień święta Pięćdziesiątnicy – św. Ducha, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi pw. św. Ducha w Białymstoku. W świątecznym nabożeństwie uczestniczył JE Najprzewielebniejszy Bisk ...   (wiecej ...)


Święto Zesłania św. Ducha na Apostołów - Pięćdziesiątnica  (04.06.12)
3 czerwca Kościół prawosławny świętował Zesłanie św. Ducha na Apostołów – Pięćdziesiątnicę zwaną także świętem Świętej Trójcy. JE Najprzewielebniejszy Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański odprawił w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku Boską Liturgię. B ...   (wiecej ...)


Ruch służbowy  (30.05.12)
- JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub, dekretem nr 48/O/P/2012 mianował z dniem 9 maja 2012 r. ks. Dariusza Jóźwika proboszczem Parafii Prawosławnej pw. św. Mikołaja w Gdańsku. - JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i ...   (wiecej ...)


Konferencja Duchowieństwa Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej  (28.05.12)
25 maja odbyła się w Białymstoku doroczna Konferencja Duchowieństwa, Psalmistów i Pracowników Świeckich Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej. Rozpoczęła się Boską Liturgią w cerkwi pw. św. Mikołaja w Białymstoku celebrowaną przez JE Najprzewielebniejsze ...   (wiecej ...)


Wniebowstąpienie Pańskie   (26.05.12)
24 maja w dniu święta Wniebowstąpienia Pańskiego oraz św. Równych Apostołom Cyryla i Metodego, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w Katedrze pw. św. Mikołaja w Białymstoku. ...   (wiecej ...)


Świętego Mikołaja Cudotwórcy w parafii w Ornecie  (26.05.12)
22 maja swoje wielkie święto przeżywała mała parafia pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Ornecie. Tego dnia Kościół prawosławny obchodził pamięć przeniesienia relikwii św. Mikołaja z Myr Licyjskich do Bari. Uroczystości rozpoczęły się już dzień wcześniej nabożeństw ...   (wiecej ...)


Święto białostockiej Katedry pw. św. Mikołaja Cudotwórcy  (23.05.12)
22 maja w dniu święta przeniesienia relikwii św. Mikołaja Cudotwórcy z Myry Licejskiej do Bari, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański odprawił Boską Liturgię w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku. Władyka Jakub w przeddzień święta wieczorem ...   (wiecej ...)


Świętego Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa  (23.05.12)
21 maja w dniu święta św. Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi św. Jana Teologa w Monasterze Zwiastowania Bogurodzicy w Supraślu. W Liturgii uczestniczyli JE Najprz ...   (wiecej ...)


Arcybiskup Jakub na św. Górze Grabarce  (23.05.12)
W dniach 18 - 19 maja JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub uczestniczył w XXXIII Paschalnej Pielgrzymce Młodzieży Prawosławnej na św. Górę Grabarkę. W sobotę 19 maja Władyka Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi pw. Przemienienia Pań ...   (wiecej ...)


   Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Nastepne 
Uwagi prosimy kierować na adres:
Kancelaria Biskupia
ul. Św. Mikołaja 3
15-420 Białystok
tel/fax (085) 742-40-88
email: kancelaria@orthodox.bialystok.pl