Aktualności:
  

Zmartwychwstanie Pańskie PASCHA  (17.04.12)
W pierwszy dzień chwalebnego i życiodajnego święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa Paschalnej Jutrzni oraz Boskiej Liturgii w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku przewodniczył JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub. Nocne nabożeńs ...   (wiecej ...)


Wielka Sobota  (14.04.12)
Wielka Sobota w kalendarzu liturgicznym Kościoła prawosławnego zajmuje szczególne miejsce, bowiem jest to jedyna sobota w roku kiedy obowiązuje post. Jednakże mimo postu prawosławne świątynie zmieniają swój wystrój na biały, melodie nabożeństw przechodzą ze to ...   (wiecej ...)


Święty Ogień z Jerozolimy w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku   (13.04.12)
W Wielką Sobotę w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku tuż po połunoszcznicy (nabożeństwie sprawowanym tuż przed północą) planowane jest dostarczenie Świętego Ognia prosto z Bazyliki Grobu Pańskiego z Jerozolimy. Od lampki ze Świętym Ogniem trzymanej przez JE N ...   (wiecej ...)


Wielki Piątek  (13.04.12)
W Wielki Piątek Kościół prawosławny wspomina zbawcze i budzące bojaźń męki Pana i Boga i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa. W Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku uroczystej wielkiej wieczerni oraz jutrzni Wielkiej Soboty przewodniczył JE Najprzewielebniejszy ...   (wiecej ...)


Wielki Czwartek  (13.04.12)
Kościół prawosławny czci w Wielki Czwartek cztery wydarzenia które miały miejsce tuż przed krzyżową śmiercią Zbawiciela. Chrystus na znak pokory obmywa swoim uczniom nogi, następnie spożywa z nimi wieczerzę, która staje się zaczątkiem Eucharystii. Tego samego ...   (wiecej ...)


Harmonogram nabożeństw biskupich sprawowanych w Wielkim tygodniu oraz podczas święta Paschy   (10.04.12)
Harmonogram nabożeństw sprawowanych przez Arcybiskupa Jakuba oraz Biskupa Grzegorza w Wielkim tygodniu oraz podczas święta Paschy Wielka Środa 11 kwietnia godz. 9.00 – Boska Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów – celebruje abp Jak ...   (wiecej ...)


Orędzie Paschalne Arcybiskupa Jakuba  (09.04.12)
Orędzie Paschalne Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego JAKUBA, Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego, do czcigodnego Duchowieństwa, miłujących Boga Braci i Sióstr Zakonnych i wszystkich Wiernych Diecezji Białostocko-Gdańskiej Chrystus Zma ...   (wiecej ...)


Uroczystości Niedzieli Palmowej  (08.04.12)
8 kwietnia w VI Niedzielę Wielkiego Postu, Kościół prawosławny obchodził święto Wejścia Pana do Jerozolimy. Święto to nazywane jest także Niedzielą Palmową (cs. Wierbnoje Woskresienije, Niediela Waii, Wchod Gospodien wo Ijerusalim) i zaliczane jest do 12 najwi ...   (wiecej ...)


Święto Zwiastowania Bogurodzicy  (07.04.12)
7 kwietnia w dniu święta Zwiastowania Bogurodzicy JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w Monasterze Zwiastowania Bogurodzicy w Supraślu. W Liturgii uczestniczyli także JE Najprzewielebniejsi Biskupi: Włodzimier ...   (wiecej ...)


Rekolekcje wielkopostne duchowieństwa diecezji białostocko - gdańskiej  (07.04.12)
6 kwietnia JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię Uprzednio Poświęconych Darów w cerkwi pw. Narodzenia Bogurodzicy w Gródku. Nabożeństwem zakończyły się rekolekcje duchowieństwa dekanatu gródeckiego. Również ...   (wiecej ...)


   Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Nastepne 
Uwagi prosimy kierować na adres:
Kancelaria Biskupia
ul. Św. Mikołaja 3
15-420 Białystok
tel/fax (085) 742-40-88
email: kancelaria@orthodox.bialystok.pl