Delegacja Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego w Białymstoku.14.12.2011


13 grudnia z wizytą w Białymstoku przebywała delegacja Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego na czele z JE Najprzewielebniejszym Arcybiskupem Niżegorodskim i Arzamaskim Jerzym. Władyce Jerzemu towarzyszył JE Najprzewielebniejszy Biskup Penzeński i Kuzniecki Beniamin. W skład delegacji weszli także duchowni obu diecezji, mniszki z monasteru św. Trójcy i św. Serafima z Diwiejewa na czele z jego przełożoną ihumenią Siergiją oraz świeccy.

Władycy Jerzy oraz Beniamin wraz z przybyłym duchowieństwem odprawili Boską Liturgię w Katedrze pw. św. Mikołaja w Białymstoku. Po Liturgii Arcybiskup Jerzy w dowód wdzięczności za wspólną modlitwę przekazał na ręce Władyki Jakuba ikonę św. Serafina Sarowskiego z cząsteczką Jego relikwii, natomiast Biskup Beniamin podarował ikonę św. Inocentego Penzeńskiego.

W ciągu swojego kilkudniowego pobytu na Podlasiu, delegacja Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego odwiedziła monastery w Supraślu i na św. Górze Grabarce oraz cerkwie pw. św. Ducha oraz Hagia Sophia w Białymstoku.


Wiaczesław Perek


<<<<    ^^^^    >>>>>


Powrót1