Świętego Mikołaja Cudotwórcy w parafii w Ornecie26.05.2012


22 maja swoje wielkie święto przeżywała mała parafia pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Ornecie. Tego dnia Kościół prawosławny obchodził pamięć przeniesienia relikwii św. Mikołaja z Myr Licyjskich do Bari. Uroczystości rozpoczęły się już dzień wcześniej nabożeństwem całonocnego czuwania. W dzień święta uroczystą Boską Liturgię sprawowali wszyscy kapłani dekanatu gdańskiego.

Na nabożeństwo przybyło wielu wiernych, nie tylko z orneckiej, ale też z okolicznych parafii. Obecni byli także zaproszeni goście: przedstawiciele władz miejskich, burmistrz pobliskiego miasteczka Miłakowa, a także wicestarosta powiatu lidzbarskiego, który w imieniu starosty, Jana Harhaja, podziękował proboszczowi za zaproszenie i wręczył mu kwiaty oraz list z życzeniami Łaski Bożej i wielu sukcesów duchowych dla parafii.

Po zakończonej Boskiej Liturgii ks. Dariusz Jóźwik, p.o. dziekana dekanatu gdańskiego podziękował proboszczowi, wszystkim wiernym oraz wyraził swoją radość z przystąpienia wielu parafian do sakramentu Eucharystii.


ks. Radosław Kondraciuk


<<<<    ^^^^    >>>>>


Powrót1